Prezent na komunię dla dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta to spore przeżycie zarówno dla dzieci oraz rodziców, ale także i dla gości zaproszonych na tę uroczystość. Zdecydowanie nierozłącznym elementem każdej komunii jest prezent. Wszyscy goście myślą i zastanawiają się jaki kupić prezent. Pomysłów jest wiele.

Praktyczny prezent dla dziewczynki

Prezent na komunię dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Z pewnością można podarować na przykład kolczyki czy bransoletkę. Kolejnym dobrym pomysłem są książki lub elektronika. Elektronika taka jak laptop, tablet czy smartfon z pewnością ucieszy dziewczynkę. Ważne jest to, że laptop lub tablet może pomóc w odrabianiu lekcji, natomiast telefon komórkowy ułatwi kontaktowanie się z rodziną. Sportowy prezent taki jak rower, rolki czy hulajnoga z pewnością sprawi także wiele radości. Jeśli brak jest pomysłu na konkretny prezent, z całą pewnością podarować można po prostu kopertę z pieniędzmi. Jest to uniwersalny i najbardziej bezpieczny prezent, z którego dziecko zrobi użytek w taki sposób jaki samo zadecyduje. Prezent na komunię dla dziewczynki może być zarówno praktyczny jak i nowoczesny.

Prezenty komunijne z motywem religijnym

Zdecydowanie prezent z motywem religijnym będzie bardzo dobrym pomysłem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Medaliki i krzyżyki na łańcuszkach z wizerunkiem świętych są chętnie kupowane na prezent komunijny. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo dostępna jest opcja tak zwanego grawerowania. Taki grawer uwieczni datę jak i również okoliczność danego prezentu. Grawer jest to doskonałe uzupełnienie prezentu tego typu. Biblia to również bardzo dobry oraz trafny wybór. W okresie komunijnym dostępna jest Biblia w specjalnej oprawie i z miejscami na dedykację oraz nawet na pamiątkowe zdjęcie. W okresie komunijnym dostępne są także medaliki z wizerunkami świętych, można na przykład dopasować imię świętego do imienia dziewczynki, która przystępuje do Komunii, z pewnością taki medalik sprawi radość i zaciekawienie postacią święta. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest gra quiz z pytaniami o świętych. Taka gra z pewnością zaciekawi i ucieszy dziecko. Będzie to również wspaniała zabawa dla całej rodziny. Dostępne są także inne różne ciekawe gry z motywem religijnym. Dostępne są także gry edukacyjne na płytach CD w postaci gier komputerowych, również mogą one być oparte o tematykę religijną. Można wybrać także różne filmy religijne dostępne na płytach CD i DVD. Ogólnie dostępne prezenty z motywem religijnym są następujące:

  • Biblia w wydaniu dla młodych,
  • medaliki z wizerunkami świętych,
  • gry planszowe i quizy,
  • gry komputerowe,
  • filmy religijne.